Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaké hračky na zahradu pro děti se vyplatí koupit?

2024-07-02
Jaké hračky na zahradu pro děti se vyplatí koupit?

S příchodem teplých dnů tráví děti stále více času na čerstvém vzduchu. Abychom jim zpestřili zábavu na zahradě, je dobré se postarat o to, aby kolem domu vznikl bezpečný a atraktivní prostor pro nejmenší. Jaké hračky na zahradu pro děti se vyplatí koupit? Využijte naše inspirace a připravte pro své dítě několik překvapení.

Hračky na zahradu pro chlapce a dívky

Trávení času na čerstvém vzduchu nepřispívá jen k vynikající zábavě, ale také ke zdraví a rozvoji vašeho dítěte. Během procházek má dítě možnost objevovat okolí a hra na blízkém hřišti podporuje rozvoj jeho pohybových schopností. Co udělat, aby čas strávený mimo domov byl pro vaše dítě ještě výjimečnější? Odpovědí jsou dětské venkovní hračky, které obecně vynikají větší odolností než ty určené pro hraní uvnitř.

V nabídce obchodů s hračkami najdete spoustu výjimečných návrhů, které přitahují pozornost atraktivními barvami a tvary. Jak vybrat mezi nimi ty nejvhodnější hračky pro své dítě? Pamatujte, že důležitý není jen design, ale především kvalita provedení. Zkontrolujte, zda daný produkt splňuje platné normy EU. Před nákupem se ujistěte, že hračka je vhodná pro děti v daném věkovém rozmezí. Tímto způsobem se staráte o bezpečnost svého dítěte.

Hračky na zahradu pro děti - pískoviště

Hry v písku jsou velmi oblíbené mezi malými dětmi, ať už mezi dívkami nebo chlapci. Pokud své dítě vybavíte lopatkou, hráběmi, kyblíkem a barevnými formičkami, jistě mu poskytnete mnoho hodin fantastické zábavy. Pískoviště se pak může proměnit v princeznou zahrádku, oceánské dno, vojenskou základnu nebo staveniště.

Dětské hračky na dvorek určené do pískoviště se také skvěle osvědčují během prázdninových výjezdů a zpestřují čas strávený na pláži. Je to investice do rozvoje dítěte, které si při hře v písku rozvíjí zrakově-pohybovou koordinaci, cvičí přesnost pohybů a svou trpělivost.

Venkovní hračky pro děti - procházky

Během procházek s dítětem mu spoustu radosti určitě přinesou jezdící hračky, jako jsou chodítka, odrážedla, koloběžky nebo běžecká kola. S jejich využitím bude moci dítě bezpečně spotřebovat svoji energii. Navíc jezdící hračky posilují jeho svaly a podporují motorický rozvoj. Skvělou volbou pro nejmenší jsou tříkolová kola vybavená tyčí na tlačení a otočným sedadlem, což je ideální pro dítě starší 1 roku. Když se dítě unaví šlapáním, rodič může vozidlo tlačit a umožnit mu tak odpočinek.

A co pro starší děti? Spoustu radosti jim bezpochyby přinese jízda na koloběžkách s LED koly nebo na pedálové motokáře. To je vynikající způsob, jak děti mohou uspokojit svou přirozenou potřebu pohybu. Díky koloběžkám, kolům, odrážedlům a chodítkům dítě snadno a s radostí překonává další kilometry a přitom se výborně baví.

Hry a zábava pro děti na čerstvém vzduchu

Přemýšlíte, co by mělo být na zahradě, aby byla pro děti atraktivnější? V letní sezóně stojí za to myslet na vodní skluzavky, malé bazény, vodní podložky nebo stany, které jsou skvělé jako centrum dětských her. Milovníkům rodinných her se určitě zalíbí různé doplňky, které zpestří čas strávený venku. Patří mezi ně například branky na fotbal, koše na basketbal nebo skákací míče, ideální pro uspořádání rodinných závodů.

Další venkovní hračky pro děti jsou:

  • skákací trampolíny
  • skluzavky
  • míčové bazény
  • zahradní domky
  • sady pro vodní baseball
  • hula hoop
  • skákací lana
  • sady na badminton

To jsou jen některé z našich doporučení. Skvělým nápadem je také vytvoření překážkové dráhy na zahradě pro děti s využitím domácích doplňků. Děti jsou velmi kreativní a čas strávený na čerstvém vzduchu jim můžete zpestřit mnoha způsoby.

pixel